22. junija na Hrvaškem praznujejo ” Dan protifašističnega boja ” oziroma ustanovitev Prvega siškega partizanskega odreda. V ta namen smo danes delegacije UABA Samobor, ZBV NOB Brežice in ZBV NOB Krško položili vence in prižgali svečke pri spominskih obeležjih v Slovenski vasi, na Bregani pri Domu in pri Jurkovškovi domačiji, v Grdanjcih, Budinjaku, Prisjeki, Novem selu in na Planini nad Podbočjem. Spomin na padle žrtve na obeh straneh meje, na območju Žumberaka in Gorjancev, smo počastili z minuto molka in z željo, da se podobne morije ne ponovijo več.
Počaščeni smo bili tudi s prisotnostjo tovarišice Jagode Bulat, hčerke narodnega heroja, generala Rade Bulata.
Ob tej priložnosti bi dodali, da naša združenje odlično sodelujejo z antifašističnim združenjem iz celotne Hrvaške in večkrat dodamo, da med nami tovarišim ni državnih mej ter ostaja bratstvo in enotnost.
Tadej Škof




















You must be logged in to post a comment.