Pri spomeniku padlim v vojni za Slovenijo v vasi Rigonce je 27. junija potekala slovesnost v spomin na borca Jerneja Molana in osamosvojitveno vojno, ki je pustila močan pečat v obmejnem kraju in občini.
Družina, soborci, krajani, predstavniki občine, vojašnice, policije in veteranskih organizacij so se poklonili padlemu borcu in vsem, ki so zaslužni za naših 34 let v samostojni Sloveniji.
Na slovesnosti so s častno vojaško stražo sodelovali pripadniki Slovenske vojske iz Vojašnice Jerneja Molana Cerklje ob Krki, Gasilski pihalni orkester Loče pod vodstvom dirigenta Mirana Petelinca, učenci in učitelji Glasbene šole Brežice, Mešani pevski zbor KD Franc Bogovič Dobova pod vodstvom zborovodje Biljane – Bibe Novak in povezovalka dogodka ter recitatorka Anja Urek.







You must be logged in to post a comment.